O oddílu

Náš oddíl vznikl v září v roce 2005, spojením dvou existujících oddílů, 922. smečky vlčat a 1. roje světlušek, což znamená, že už se nám mílovými kroky blíží devatenácté narozeniny. Vlčuškovským oddílem jsme zůstali, což znamená, že se staráme o holky i kluky od 7 do 11 let. Od doby vzniku jsme vychovali mnoho skautských generací a některá bývalá Lvíčata jsou dnes dokonce součástí vedení. Za ta dlouhá léta jsme na našem tábořišti stali součástí spousta příběhů – Tři mušketýři, Bratři Lví Srdce, Alenka v říši divů a mnoho dalších.

O středisku

Náš oddíl jako stejně jako ostatní skautské oddíly spadá pod větší organizační jednotku, které se v Junáku říká středisko. My, s dalšími pěti oddíly – Švestky (světlušky a vlčata, koedukovaný), Camelot, Osmdesátka (skautky a skauti, koedukovaný), Hořící srdce (všechny věkové kategorie, koedukovaný) a roverský kmen – tvoříme středisko Šípů Praha. Kromě naší klubovny v Práčské na Praze 10 sídlíme ještě v Loučimské na Praze 15.

Pokud vás další oddíly nebo středisko více zajímají, můžete je navšítivit na těchto webových stránkách:

• Švestky – zde
  • Camelot – zde